Uncategorized

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Gdy nadchodzi koniec roku szkolnego, to właściwie zawsze można o nim powiedzieć, że był wyjątkowy…Jak każdy poprzedni i każdy następny. I trudno z tym dyskutować, bo zawsze znajdą się wyjątkowe sytuacje, wyzwania, ludzie, których przychodzi nam spotkać. Ten mijający również taki był.

Podsumowaniem mijającego roku może być maksyma, która każdego dnia wita nas, przekraczających próg szkoły z jednej ze ścian: „Non scholae, sed vitae discimus.”(Nie dla szkoły, lecz dla życia uczymy się.)

I każdy, kto został dziś wywołany na środek, by otrzymać wyróżnienie, podziękowanie, certyfikat, otrzymał świadectwo swojej całorocznej pracy dla życia. Bo szkoła to przestrzeń, w której jest miejsce na samorealizację dla każdego, wystarczy tylko uważnie się rozglądać i znaleźć dla siebie przestrzeń do pozytywnej aktywności. Dla jednych to będzie wolontariat, dla innych sport, dla wrażliwców kawiarenkowa scena, dla patrzących uważnie Fotoś. Świat można oglądać przez szkło mikroskopu lub przez lunetę. Można być świetnym samorządowcem, animatorem życia szkolnego, zapalonym dziennikarzem, poetą, rysownikiem. Można grać na instrumencie, śpiewać, malować, tańczyć, widzieć sens w ciągach liczb i w metaforach. Można, jeśli się tylko chce.

Wśród naszej społeczności są i chęci i ludzie… pozytywnie zaangażowani, ciekawi świata, wrażliwi na innych, chcący zmieniać zastaną rzeczywistość. I to oni są wartością każdej szkoły, bo to im szkoła stwarza przestrzeń do uczenia się dla życia.

Obok tych, którzy w kolejnych latach przygody ze Śniadkiem, będą kontynuować swoje poszukiwania, stanęli dziś też ci, którzy ich do tego zachęcali każdego dnia- nauczyciele i przewodnicy. Dla nich to też był wyjątkowy rok. Z niektórymi z nich przyszło nam się pożegnać – to zawsze moment szczególny – wzruszający dla wszystkich, smutny, dla tych, którzy zostają, niosący wyzwania tym, którzy zaczynają swoją nową, życiową przygodę. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia!

Wszystkim nam potrzeba teraz czasu na odpoczynek, przestrzeni na wakacyjne przygody i zbieranie sił na kolejny wyjątkowy rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content