Wolontariat

Wolontariusze to ludzie niezwykli. Poświęcają swój czas, niosąc pomoc potrzebującym ludziom i zwierzętom i nie oczekują za to żadnego wynagrodzenia. Poznajcie naszych wyjątkowych i wspaniałych wolontariuszy i działania, które podejmują na rzecz innych!

Akcja Tak. Pomagam!

Miniony czas przedświąteczny pod hasłem „Tak. Pomagam!”

Po raz kolejny nasze wolontariuszki przyłączyły się do ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas Polska. Z produktów ofiarowanych przez kupujących w siemianowickich sklepach Lidl
i Kaufland przygotowane zostaną paczki żywnościowe i posiłki dla potrzebujących.

Dziękujemy Wam za okazane wsparcie!

Tak. Pomagam! to akcja ogólnopolska prowadzona na dużą skalę. Począwszy od pierwszej zbiórki, która odbyła się w grudniu 2011 r., do grudnia 2022 roku udało się uzbierać ponad 6 750 ton żywności z długim terminem przydatności do spożycia. Dzięki temu prawie 1 200 000 osób otrzymało pomoc żywnościową. Tak wyjątkowa zbiórka jest możliwa dzięki kilkudziesięciu tysiącom wolontariuszy Caritas, którzy przez wiele godzin dyżurują przy koszach na żywność w supermarketach, hipermarketach i sklepach osiedlowych.

Od kilku lat śniadkowi wolontariusze są wśród nich. W tym roku trzon zwartej wolontariackiej drużyny stanowiły pierwszaki. Cieszy to tym bardziej, że wraz z nowymi twarzami przyszła nowa energia, którą będziemy mogli angażować we wspólne ROBIENIE DOBRA.

Pomimo panującego na zewnątrz chłodu, szkolni wolontariusze zachęcali gorąco odwiedzających siemianowickie Biedronki do wsparcia akcji. Dziękujemy za zaangażowanie.

Za nami pracowity czas…

Porządkowanie grobów najbliższych i tych zapomnianych, przygotowywanie stroików, odwiedzanie wielu cmentarzy, żeby złożyć kwiaty i zapalić znicze w miejscach, gdzie spoczywają ci, którzy odeszli z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych., a czasem tych, których znamy tylko z opowieści. Uczennice ILO znalazły czas oraz siły, żeby 31 października i 1 listopada zrobić coś dobrego. Aniołki rozdające dobre uczynki oraz wolontariuszki kwestujące na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach spisały się na medal. Dziękujemy Wam dziewczyny i wszystkim, którzy dołożyli symboliczną złotówkę na potrzeby pensjonariuszy hospicjum.

Śniadek i Caritas razem dla Ukrainy!

Siemianowicki Caritas i Śniadek razem dla Ukrainy

Dziś z samego rana Klaudia i Marta pomagały w zbiórce funduszy. Każdy z nas może pomóc! Jak? Włączając się w zbiórkę darów, która rozpocznie się jutro w naszej szkole. Więcej informacji na plakacie.

Świąteczna pomoc naszych wolontariuszy

Dzień Wolontariusza to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. W tym wyjątkowym dniu dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji „Słodka pomoc”. Słodycze trafią do podopiecznych z Rodzinkowego Domu Dziecka w Siemianowicach Śląskich. Naszym wolontariuszom życzymy przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę

.

11 grudnia 2019r.

Zimowy kiermasz charytatywny

Dzisiaj w naszej szkole odbył się zimowy kiermasz charytatywny, na którym można było kupić ciasteczka i herbatę rozgrzewającą Tym rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy i darów na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu, które można przynosić do biblioteki szkolnej. Kiermasz i zbiórka są organizowane w ramach projektu Zwolnieni z Teorii przez grupę PSOdpowiedzialni
*klasa z największą ilością podarków dostanie punkty w rywalizacji klas, dlatego warto je podpisywać.
Relacjonowała: Oliwia R.

6 grudnia 2019r.

Charytatywny koncert Mikołajkowy

Gdy już wszystkie listy, te długie i te bardzo krótkie dotrą do św. Mikołaja, to czasem okazuje się, że te najbardziej wymarzone i oczekiwane prezenty, to wcale nie lalki, klocki i błyszczące świeżutkim lakierem autka, ale coś czego, nie kupimy za żadne pieniądze. To spokój w domu, zdrowie bliskich, radość wspólnego bycia razem…
Czas mikołajkowy obwieszcza dzwoneczkami nie tylko nadejście św. Mikołaja, ale pogania nas też trochę byśmy się wzięli do budowania świątecznego nastroju.
W wietrzne grudniowe popołudnie zabraliśmy się więc ostro do pracy. W myśl idei, że każdy może zostać Świętym Mikołajem, wspólnie z przedstawicielami parafialnego koła charytatywnego Caritas i Zakonem Maltańskim włączyliśmy się do akcji, z której cały dochód przeznaczony został na leczenie małej Mai.
Magia świątecznego dobrostanu przyszła do nas wraz z zasłuchanymi w opowieść o zaginionych saniach Mikołaja maluchami, rozdającym słodkie prezenty Mikołajem, zastępami roztańczonych śnieżynek i melodią najpiękniejszych świątecznych piosenek. Budowaliśmy świąteczny nastrój wrzucając datki do charytatywnej puszki i spędzając czas wspólnie z bliskimi.
Szkolne światła gasiliśmy z poczuciem, że Mikołaj odwiedził dziś każdego z nas, bo najlepsze prezenty ukryte są w sercach…

1 listopada 2019r.

Wolontariusze z naszego liceum, jak co roku, kwestowali na siemianowickim cmentarzu na rzecz Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego w Katowicach.

14 października 2019r.

?Nasi wolontariusze znów w akcji! ?

Tym razem wyruszyli na miasto aby wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki corocznej zbiórce podczas Dnia Papieskiego Fundacja prowadzi działalność stypendialną wśród utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Młodzież, która otrzymuje szansę rozwoju nazywana jest „żywym pomnikiem” Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas niedzielnej zbiórki nasi woluntariusze uzbierali na ten cel prawie 2000zł.?

10 października 2019r.

Podsumowanie Maratonu Silesia

??Nasi wolontariusze są zawsze gotowi do działania. W minioną niedzielę pracowali w samym sercu największej biegowej imprezy na Śląsku, ?Silesia Maraton. Zadaniem wolontariuszy było zabezpieczenie trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników. Dzisiaj z rąk Pana Krzysztofa Nosa, pracownika Wydziału Kultury i Sportu UM, otrzymali certyfikaty?, potwierdzające czynny udział w wolontariacie. Jesteście wielcy ❤️

14 września 2019r.

Letni Biatlon dla każdego

Nasi wolontariusz podczas pomocy przy organizacji Letniego Biatlonu.

Skip to content