PoczytajMy

PoczytajMy to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. Nasza szkoła uczestniczy w programie od 2016 roku. Jak widać cały czas nas to kręci i dlatego postanowiliśmy również w tym roku zaangażować się w realizację tego programu.
A jaka jest główna idea programu? Już wyjaśniamy:

W szkołach, bibliotekach, świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które nakręcają dzieci i młodzież do czytania. Młodzież przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka oraz akcje czytelnicze w szkole i w sąsiedztwie. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą! Natomiast w trakcie akcji czytelniczych młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie.

Dobre maniery – warto je znać już od najmłodszych lat.

Tym razem zabawna historia rodziny Wafelków wyjaśniła uczestnikom spotkania PoczytajMy, co robić w sytuacjach bardziej lub mniej codziennych. Razem z grupą Smerfów z Przedszkole nr 2 „Tęczowa Dwójeczka” wybraliśmy się do kina i do zoo.

PoczytajMy w królewskim stylu

Zabawna historia o wielkiej sile naszych marzeń, dzięki której możemy stawić czoła nawet szalejącym żywiołom! Tak wyglądała zimowa odsłona PoczytajMy w iście królewskim stylu. Swój debiut (bardzo udany) miały dzisiaj Ola i Weronika . Publiczność była zachwycona i czeka na kolejne, czytelnicze spotkania Szkoła Podstawowa nr 6 im. Fryderyka Chopina w Siemianowicach Śląskich

Językowa podróż

PoczytajMy uczy, bawi, motywuje do działania! O tym, że podróże kształcą przekonali się uczniowie SP nr 6(klasa 2b) Szkoła Podstawowa nr 6 im. Fryderyka Chopina w Siemianowicach Śląskich Śl, którzy razem z ekipą PoczytajMy wybrali się w niezwykłą podróż. W ekspresowym tempie zwiedzili Anglię, Francję, Hiszpanię, Niemcy i Włochy, ucząc się w równie ekspresowym tempie podstawowych zwrotów. Organizatorzy podroży zapewnili pasażerom mnóstwo atrakcji. Wśród nich zabawę z tajemniczą walizką i taneczne pląsy. Wspólnie dyskutowali o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych i w jaki sposób najlepiej to robić. Było językowo, wesoło, tanecznie i kolorowo! W taki właśnie sposób ekipa PoczytajMy świętowała dni Erasmusa.

PoczytajMy w Dniu Przedszkolaka

Ktoś kiedyś napisał: „Są takie okazje, z których nie można nie skorzystać i taka właśnie znalazła się w zasięgu naszych rąk dziś w Dniu Przedszkolaka. Szczerze mówiąc nie mogliśmy wybrać lepszego dnia na inaugurację kolejnej edycji programu PoczytajMy. Było radośnie, kolorowo i tanecznie – tak jak zawsze! Nowa edycja, nowi uczestnicy, nowe pomysły to właśnie PoczytajMy w jesiennej odsłonie. Dzisiaj na scenie debiutowały Wiktoria i Samanta.

PoczytajMy pod chmurką

Przepis na idealne spotkanie PoczytajMy pod chmurką. Składniki: energia, dobry humor, kreatywni ludzie, magia, zabawa, promienie słońca, przecudowne dzieciaki z Szkoła Podstawowa nr 6 im. Fryderyka Chopina w Siemianowicach Śląskich. Mieszamy ze sobą magię, dobry humor i zabawę. Do tego dodajemy dwie szklanki energii i łyżkę promieni słonecznych, kilka kreatywnych osób oraz dzieciaki z SP6. Wszystko ze sobą mieszamy i tak oto powstaje idealne, pełne radości spotkanie czytelnicze pod chmurką

Nauka i zabawa w jednym – kolejna odsłona PoczytajMy

Relację z kolejnego spotkania czytelniczego rozpoczniemy dość nietypowo? Na początek chcemy Wam przedstawić kilka faktów, o czym? O pszczołach! Pszczoły i inne owady zapylające zapewniają życie na Ziemi. Dzięki nim rośliny rozmnażają się, a zwierzęta i ludzie mają pokarm. Dlatego warto wspierać zarówno pszczelarzy, którzy szczególnie dbają o swoje pszczele rodziny, jak i akcje, których celem poprawa losu pszczół. Jedną z takich akcji edukacyjnych postanowiliśmy przygotować dla pierwszoklasistów z SP nr 6. Podczas trzeciego już czytelniczego spotkania Ola i Andżelika zaprosiły publiczność do domu „Pszczółki Dobrółki”. Tajemniczy worek pełen różnych rekwizytów wywołał ogromne zainteresowanie wśród małych czytelników. Po obowiązkowej lekturze i dużej dawce wiedzy na temat pszczół przyszedł czas na wspólną zabawę.

Klimat na czytanie

Uliczna galeria z hasłem promującymi czytelnictwo, spotkanie czytelnicze dla pierwszoklasistów z SP nr 6 oraz pakieciki czytelnicze dla społeczności lokalnej dostarczone do zaprzyjaźnionej księgarni Gemini oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej – tak zespół projektowy PoczytajMy we współpracy z samorządem uczniowskim świętował Międzynarodowy Dzień Książki…

1 marca 2021r. – Spotkanie online z przedszkolakami z Tęczowej Dwójeczki

Spotkanie czytelnicze dla przedszkolaków w czasie pandemii? Niemożliwe? Nic bardziej mylnego! Dla naszej młodzieży nie ma rzeczy niemożliwych – przecież chcieć to móc! Żabie wiersze i opowieści, zagadki i piosenka okazały się świetnym pomysłem do wspólnej nauki i zabawy, które przygotowaliśmy dla grupy przedszkolaków z Przedszkole nr 2 „Tęczowa Dwójeczka” Daliśmy radę! Brawo Smerfy! Brawo MY!

Spotkanie organizacyjne PoczytajMYonline

29 stycznia 2020r. – „Hej, Przedziadku!”

„Hej, Przedziadku!” to książka o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami. Napisana przez jednego z najsłynniejszych dziadków na świecie, legendę muzyki – sir Paula McCartneya z zespołu The Beatles. Inspiracją dla autora były jego własne relacje z wnukami. Sylwia i Wiktoria razem z młodszymi koleżankami i kolegami wybrały się dzisiaj w niezapomnianą podróż do odległych zakątków świata…. . Czytelnicze spotkanie urozmaicone było wspólną zabawą. Najwięcej emocji wywołał pokaz magicznych sztuczek…

10 stycznia 2020r. – „Jak wiatr ulepił bałwana” – wizyta w Szkole Podstawowej nr 6

Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze starsi i młodsi wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, a także uczą! Tak też było dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 6, do której wybraliśmy się w ramach projektu „PoczytajMY”. Sylwia i Wiktoria przeczytały młodszym koleżankom i kolegom opowiadanie „Jak wiatr ulepił bałwana”. Uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali opowiadania i bez problemu odpowiedzieli na wszystkie pytania do treści tekstu. A potem była już tylko świetna zabawa. Nie zabrakło „tajemniczego pudełka” z akcesoriami zimowymi – przecież właśnie rozpoczynają się ferie:). Było pogodowe memory i pogodowe zagadki, a na koniec spotkania słodki upominek. Kolejne spotkania już po feriach.

9 grudnia 2019r. – Kto ukradł sanie św.Mikołaja?

„Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając…”. Kolejne spotkanie w ramach projektu „PoczytajMY” tym razem w szkolnej auli. „Kto ukradł sanie św. Mikołaja?” – to opowiadanie, które przygotowaliśmy na spotkanie z „Misiami” z Przedszkola nr 10. Było radośnie i bardzo świątecznie.

8 listopada 2019r.

Kolejna wizyta naszych licealistek w przedszkolu

Licealistki z klasy I c w atmosferze dobrej zabawy w klimat niepodległościowych obchodów wprowadzały najmłodszych obywateli naszej wolnej ojczyzny. Wspólne układanie puzzli czy patriotyczne memory to dla maluchów z Przedszkola nr 10 najlepszy czas wychowania obywatelskiego.
W myśl powiedzenia, że „czym skorupka za młodu…” – uczymy się wspólnie wyrażać nasz patriotyzm…

11 października 2019r. – zaczynamy projekt „PoczytajMY”

Paulina, Patrycja, Weronika i Wiktoria przekonały się dzisiaj, że „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła…”. Dzisiejsze spotkanie z przedszkolakami było dla dziewczyn nie tylko nowym i ciekawym doświadczeniem, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą?

Skip to content