Fotoś

Jak wiele można wyrazić obrazem wiedzą dziś wszyscy. Uczniowie naszej szkoły mogą się o tym przekonać działając w Szkolnym Kole Fotograficznym „FotoŚ”, które od 2009 roku prowadzi mgr Ewa Habrajska, z powołania nauczyciel geografii, z zamiłowania fotograf. Swoją wiedzę i umiejętności stara się przekazać uczniom podczas zajęć szkolnego koła, nad którym czuwa od początku.  .

Za swoją działalność w ogólnopolskim „Programie akcja (foto)edukacja” organizowanej przez firmę Nikon, pod patronatem ZPAF, „FotoŚ” otrzymał wyróżnienie – udział w warsztatach fotograficznych dla opiekuna grupy. Wyróżniono 7 nauczycieli spośród prawie 100 uczestniczących w projekcie.

Uczniowie z pasją podchodzą do realizowanych zajęć: warsztatów plenerowych, zajęć studyjnych; chętnie korzystają również z możliwości realizacji różnych projektów zdjęciowych w szkolnej nowoczesnej pracowni fotograficznej, zorganizowanej między innymi ze środków pozyskanych z konkursu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży” Banku Zachodniego BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska SA).

Szkolni fotograficy  z sukcesem uczestniczyli w wielu konkursach, uzyskując w nich wysokie noty: 

  • II miejsce Karoliny Myrcik w ogólnopolskim konkursie „Wzruszenia Zbigniewa Herberta” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Podróż na Marsa”,
  •  I miejsce Eweliny Orzeł w konkursie wojewódzkim „Jestem stąd”.
  • III miejsce Tomasza Księżopolskiego w konkursie regionalnym „Tramwaj w stolicy Metropolii”

Profesor Ewa Habrajska rozwijała swoją pasję uczestnicząc w zajęciach szkoły „Fotoedukacja”, która gościnnie udostępnia również swoje profesjonalne pracownie członkom szkolnego koła.

Po szczegółowe informacje o działaniach Szkolnego Koła Fotograficznego „FotoŚ” zapraszamy na: https://www.facebook.com/sztukawsniadku/

„FotoŚ” oko w oko ze street artem.

Artysta, Wojciech Walczyk, tworzy mural, który upamiętni wybuch III Powstania Śląskiego oraz bohaterów tego powstania. Na budynku spółki Rosomak będą prezentowani bohaterowie tamtych wydarzeń, którzy urodzili się lub mieszkali w Siemianowicach Śląskich. Fot. Samanta Mohr

Wielki powrót!

Nareszcie wróciliśmy do spotkań w naszym „Fotosiowym” studio, po półrocznej przerwie. Było twórczo, radośnie i nostalgicznie. Jedni pierwszy raz w życiu naciskali spust migawki, drudzy podziwiali wnętrza i wyposażenie studio po kolejnej metamorfozie, ale o tym innym razem…Foto. Aleksandra Wyrzykowska, Samanta Mohr, Oliwia Richter, Daria Broda

„Fotoś” w Mikołajkowym nastroju

Oficjalnie dopiero jutro, a u nas już dzisiaj zgodził się pozować do zdjęć MIKOŁAJ??, a może raczej .. MIKOŁAJE. Za wspólną zabawę światłem dziękuję Oliwii, Martynie, Julii, Weronice i Bartkowi. Poniżej efekty naszej wspólnej pracy???????

„Fotoś” w akcji portretowania

?‍??‍♂️Portret w świetle zastanym, z lampą błyskową? i softboxem powoli przestaje być tajemnicą. Jak radzili sobie podczas ostatnich zajęć: Weronika, Julia i Bartek, oceńcie sami?

Skip to content