Uncategorized

Ogłoszenie – Dzień Języków Obcych

25.04 tj.czwartek odbędzie się w naszej szkole Dzień Języków Obcych! Udział biorą wszystkie klasy za wyjątkiem maturalnych,z wiadomych powodów. Każda klasa wylosowała już kraj, który będzie reprezentowała. W zabawę włączą się Hiszpanie, którzy będą u nas w tym czasie w ramach wymiany.

Przypominamy, że każda klasa ma przygotować w języku angielskim prezentację o danym kraju (zawierającą informacje przekazane klasom na grupach, szczegóły również na plakacie), pięcioro jej reprezentantów ma przebrać się w stroje lub barwy danego kraju i przynieść charakterystyczną potrawę.

Na początku każda klasa przedstawi swoją prezentację, co będzie podlegało ocenie jury, tak samo jak stroje i potrawa.

Następnie drużyny zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez uczniów klasy 1c1 oraz 1c2, czyli organizatorów imprezy. Ponadto wezmą udział w konkursie języka angielskiego przygotowanym przez panią M. Ochmann oraz M. Przybysławską. Jedną z konkurencji będzie również quiz o takich krajach jak : Francja, Grecja, Włochy, Australia, Turcja, Szkocja, Hiszpania, Portugalia, Meksyk Irlandia, Japonia, Indie, Niemcy i Brazylia (informacje, które mają być zawarte w prezentacji)

Szczegółowych informacji udziela A.Gąsior-Tomanek

Może być rysunkiem przedstawiającym tekst „चाय 繁 లರత్నಿ 25.04 Dzień Języków Obcych START godz.10.30 10.30 „A different language is a different vision oflife." ~Federico Fellini Organizatorzy: 1C1 oraz 1C2 w programie: -ciekawe konkurencje międzyklasowe -tradycyjne potrawy z danego kraju -tradycyjne stroje z danych państw lub ich barwy -prezentacje z informacjami o danym kraju (głowa państwa, języki oficjalne, cjami sławni ludzie, największe miasta, najpopularniejsze tradycje oraz dania, słynne miejsca)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content