Uncategorized

Dzień Języków Obcych

„Ucz się języków bo to podstawa, wszystkich zrozumieć to fajna sprawa. Świat się przed tobą zamyka gdy nie znasz języka. Języków nauka to nietrudna sztuka”.Te i wiele innych zdań można przytaczać szukając argumentów, dlaczego nauka języków obcych jest tak ważna.Równie ważne jest propagowanie samej idei, chociażby poprzez organizację Dnia Językow Obcych. Tak więc klasy językowe:1c1 oraz 1c2 podjęły się tego zadania. Do konkurencji przystąpiło 12 zespołów klasowych (oprócz klas trzecich i czwartych), w tym dwa zespoły hiszpańskie. Każda drużyna reprezentowała wylosowany kraj.Wśród wielu zadań było między innymi przebranie się, przygotowanie potrawy, prezentacji o danym kraju oraz rozwiązanie testu językowego, kahoota,udział w „Jaka to melodia?”i wiele innych konkurencji.Pomiędzy konkurencjami pojawiały się tańce, pokaz sztuk walki,przygotowany przez drużynę Japonii(2a) oraz degustacja potraw. Rywalizacja była zacięta, ale podium jest jedno.

Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a2 reprezentująca Meksyk.Drugie miejsce przypadło Australii,czyli klasie 2 d, trzecie klasie 1c1, czyli Francuzom.

Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę i to dwa razy! Ponadto nasi goście z Hiszpanii zaprezentowali taniec flamenco. ziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, gratulujemy podejścia i pamiętajcie, że liczą się chęci i zapał, a tego wam nie zabrakło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content