Uncategorized

Projekt FERS – kolejna relacja

Kolejne dni mobilności z projektu FERS za nami.We wtorek uczennice miały dwie godziny zajęć z robotyki, następnie udałyśmy się z wizytą do burmistrza miasta, który wraz ze swoim zastępcą wspaniale nas przyjęli. Po południu udaliśmy się do Ùbedy, która znajduje się nieopodal Baezy.Spotkaliśmy się z Juanem, z którym mieliśmy przyjemność współpracować we wcześniejszym projekcie(Erasmus+), którego był koordynatorem. Po mieście oprowadzali nas uczniowie hiszpańscy, którzy dzielili się swoją wiedzą z zakresu historii.

Dzisiejszy dzień to poszerzanie wiedzy z zakresu kultury i historii, co było jednym z celów projektowych, a więc udaliśmy się do Mediny-Azahar, X-wiecznego kompleksu pałacowego, wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Kolejny, obowiązkowy przystanek to Córdoba. Połączenie wielu kultur, przepych i nowoczesność, a wisienka na torcie to meczet-La mezquita, obecnie służący za katedrę rzymsko-katolicką.

Wieczorem mogliśmy poczuć się częścią społeczności hiszpańskiej,biorąc udział w przygotowaniach do Wielkiego Tygodnia,a mianowicie przenoszeniu figur do docelowych miejsc,z których będą wynoszone, aby uświetnic procesję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content