Bieżące

Święto Niepodległości

Szkoła dobrych praktyk, gdzie obok postaw społecznych kształcimy też te obywatelskie, gdzie to uczniowie stoją na straży tradycji niepodległościowych – tak to MY…
W przede dniu kolejnej rocznicy Święta Niepodległości równo o godzinie 11.11 popłynął ponad głowami zebranych w szkolnej auli hymn narodowy. Nim wybrzmiał głosem wszystkich nas, w pracowni historycznej odbył się konkurs wiedzy o tradycji i historii tej najważniejszej z rocznic. Reprezentanci wszystkich klas zasiedli do starcia z materią przedmiotu. Tak rozpoczęliśmy dzisiejsze niepodległościowe obchody w murach Śniadka.

Po słowach Mazurka, krótki rys historyczny utrwalający naszą wiedzę o długiej i krętej drodze ku wolności, której wartość jest nie do przecenienia i którą cieszyć się możemy dzięki takim datom jak 11 listopada 1918.
Poznaliśmy wyniki konkursu. Rozdano nagrody. Słowa podziękowania padły też w kierunku tych, którzy przez cały miniony miesiąc reprezentowali szkolnych pasjonatów historii w podróżach po losach dzieci podczas dramatu II wojny światowej.
Świętowanie to pamięć o tym, co było ale i duma z tego, co teraz – dlatego nie zapomniano dziś o żadnej z przestrzeni działań okołoszkolnych, które dają nam okazję, by się uczyć, rozwijać i bawić.
Pamiętano o niedawnej premierze najnowszego spektaklu Kawiarenki Literackiej, o sukcesach sportowych naszych dziewczyn i strasznie fajnym czwartku, który cieszył wszystkich.
Największą dumą dzisiejszych obchodów byli jej organizatorzy: szkolni strażnicy historii z klasy II A, których zaangażowanie i praca dały nam dziś okazję, by ojczyźnianym tradycjom stało się za dość. Panowie : Łukasz Mordal, Dawid Hytrek, Dawid Dziaczko i Michał Wichary – takiego codziennego patriotyzmu nam trzeba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content