Bieżące

Warsztaty językowe EuroWeek Szkoła Liderów

Pod koniec października uczniowie klas pierwszych naszego liceum uczestniczyli w szkoleniu językowym EuroWeek Szkoła Liderów. Integrowaliśmy się z uczniami dwóch innych siemianowickich szkół podstawowych ( SP 1 i SP13).
Dzień rozpoczynaliśmy od zajęć ruchowych tzw.energizerów, które odbywały się na świeżym powietrzu. Taniec i śpiew łączy ludzi, tak też było i u nas. Po pozytywnej dawce energii, licealiści zabierali się do intensywnej pracy. Nie było czasu na monotonię. Innowacyjne metody oraz interaktywne warsztaty sprzyjały komunikacji, wymianie doświadczeń, co w efekcie przełożyło się na unikatowe projekty, które były prezentowane przez grupy uczniów z wielką pasją i oddaniem.
Szlifując mowę Szekspira, uczniowie wyzbywali się kompleksów, zapominali o niedociągnięciach językowych, natomiast uwierzyli w to, iż najważniejsza jest komunikacja sama w sobie. Wszystko to dzięki wspaniałym wolontariuszom z Brimy, Indonezji, Meksyku, Turcji oraz Wietnamu, którzy starali się jednoczyć naszą młodzież, dodawali im otuchy i wiary we własne możliwości.
Zajęcia językowe przeplatane były prezentacjami krajów, z których pochodzili nasi wolontariusze. Ponadto, w przerwach między zajęciami, korzystając z uroków złotej, polskiej jesieni, dotlenialiśmy nasze płuca, spacerując po przepięknym uzdrowiskowym mieście, jakim niewątpliwie są Duszniki Zdrój.
Wymiernym sukcesem warsztatów EuroWeek Szkoła Liderów są zadowoleni uczestnicy, nabyta wiedza w otoczeniu praktycznej nauki języka angielskiego, a także nowe przyjaźnie. . Roger Bacon powiedział „Znajomość języka jest kluczem ku mądrości.” Zachęcamy więc do udziału w przyszłym roku i poszerzania wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content