Bieżące

CZY JĘZYK OBCY NIE JEST MI OBCY? CZYLI DNI JĘZYKÓW OBCYCH W I LO

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Nasza szkoła również włącza się w te obchody, gdyż w naszym mniemaniu znajomość języków obcych otwiera niejedne drzwi i jest kluczową umiejętnością w obecnym, wielokulturowym świecie.

Nasze aktywności rozpoczęliśmy we wtorek. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kulturą hiszpańską i brytyjską. Pod kodami Qr czekały na nich wyzwania anglojęzyczne, a zdjęcia sławnych osób i miejsc hiszpańskich rozwieszonych po całej szkole należało odszukać i właściwie dopasować . Najbardziej zaangażowała się klasa 2c, gdzie widać było pracę zespołową. Kolejnego dnia reprezentacje klas podjęły się rywalizacji w ramach Kahoot, który zawierał zagadnienia leksykalne z trzech jezyków obcych, nauczanych w naszej szkole. Miejsce trzecie zajęła klasa 1a, drugie 2 b, natomiast podium przypadło klasie 3a. Nikogo to nie dziwi, gdyż klasa maturalna to świetni językowcy, weterani naszych konkursów językowych!!!

W czwartek podsumowaliśmy rywalizację międzyklasową i przyznaliśmy nagrody za I część obchodów. Druga część już jutro, czyli Dzień Niemiecki!

Frank Smith powiedział “Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”. W takim razie ile drzwi się przed wami otworzy, gdy opanujecie więcej języków? Życzymy Wam otwartości, motywacji i sukcesów językowych!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content