Uncategorized

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Gdy nadchodzi koniec roku szkolnego, to właściwie zawsze można o nim powiedzieć, że był wyjątkowy…Jak każdy poprzedni i każdy następny. I trudno z tym dyskutować, bo zawsze znajdą się wyjątkowe sytuacje, wyzwania, ludzie, których przychodzi nam spotkać. Ten mijający również taki był.

W szkolnej przestrzeni jest miejsce na samorealizację dla każdego. Dla jednych to będzie wolontariat, dla innych sport, dla wrażliwców kawiarenkowa scena, dla patrzących uważnie Fotoś. Świat można oglądać przez szkło mikroskopu lub przez lunetę. Można brać udział w projektach, konkursach, można być świetnym samorządowcem, animatorem życia szkolnego lub jego uważnym obserwatorem. Można, jeśli się tylko chce. Wśród naszej społeczności są i chęci i ludzie….

A okazje taka jak dziś, gdy kończymy rok i dokonujemy pewnych podsumowań- wyraźnie pokazuje jak wielu jest tych ludzi. Obok tych, którzy zostali dziś wyróżnieni za swą całoroczną, sumienną pracę, na środek wywołano też: wolontariuszy, sportowców, „zwolnionych z teorii” i praktyków szkolnych aktywności. Jedni doceniali innych, popłynęły słowa uznania i wyrazy dumy, wiele było podziękowań i gestów wdzięczności.

Czyli tradycyjnie i jak co roku, a rok był bardzo pracowity i pełen wyzwań. Cieszymy się, że każdy, kto chciał, znalazł w nim przestrzeń, by rozwijać swoje skrzydła. Każdy odniósł sukces na własną miarę, bo: “Nie zawsze trzeba robić rzeczy wielkie, by okazać się dzielnym, czasem wystarczy stawić czoło codzienności.”

A teraz już z długo wyczekiwany czas wakacyjnego luzu. Bawcie się dobrze i mądrze i do zobaczenia we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content