Uncategorized

Tydzień Dobrych Uczynków

W Tygodniu Dobrych Uczynków towarzyszyły nam same dobre emocje. Zachęcaliśmy do czynienia dobrych uczynków, stworzyliśmy szkolny plakat z propozycjami dobrych uczynków dla innych. Akcja Babeczki za złotóweczki zaangażowała społeczność szkolną i przyczyniła się do zbiórki pieniędzy na schronisko dla zwierząt. Zebraliśmy materiały plastyczne i książki dla dzieci z Domu Samotnej Matki. Odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola nr 16 i 10, dla których przygotowaliśmy bajki i wspólne zabawy. Wolontariusze z ILO uprzątnęli groby zmarłych nauczycieli.

Dopełnieniem tygodniowej akcji był występ uczniów Kawiarenki literacko – teatralnej „To i owo” na deskach szkolnej sceny. „ Niepokój” mogli zobaczyć wszyscy, którym zaklęte w teatralne tworzywo emocje są bliskie i którym po drodze z młodzieńczą wrażliwością kawiarenkowych aktorów. Przybyli wierni od lat absolwenci, Śniadkowi uczniowie ciekawi talentu swoich kolegów, rodzice kibicujący młodym artystom i dumne grono.

Niepokojące interpretacje poetyckie obecne w „Niepokoju”, charakterystyczna mroczność i tajemniczość scenografii, wzbudziły zachwyt zgromadzonej publiczności.

Nadrzędną ideą spektaklu była próba zwrócenia uwagi na adaptacyjne trudności osób chorych, które zmagają się na co dzień nie tylko z własnymi problemami, ale również z brakiem zrozumienia ze strony ludzi zdrowych, a tytułowy niepokój to stan, którego doświadczać mogą zarówno chorzy, jak i ci, którym przychodzi z nimi obcować.

Warto pomagać!

Tydzień Dobrych Uczynków w fotorelacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content