Uncategorized

Śniadek z wicemistrzostwem!!!

Na absolutny koniec weekendu jeszcze relacja z piątkowych rozgrywek w piłce ręcznej – w roli redaktorów sportowych debiutują: Tomasz Waloszek i Filip Jędryka

Srebrne medale i tytuł wicemistrzowski zdobyli reprezentanci I LO w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w Piłce Ręcznej Szkół Ponadpodstawowych, rozegranych w miniony piątek (24.11), które odbyły się w hali MOSiR „Pszczelnik”. Do rywalizacji o mistrzostwo miasta przystąpiło 6 zespołów, które podzielono na dwie grupy. Chłopcy ze Śniadka znaleźli się w grupie A i w pierwszym meczu nie dali szans reprezentacji II LO, pokonując „Mateję” 12:4. W drugim spotkaniu musieli niestety uznać wyższość ZS Cogito, przegrywając 11:9 i zajęli drugie miejsce w grupie.

W meczu półfinałowym zmierzyli się ze zwycięzcą grupy B – drużyną ZSTiO Meritum. Walka o finał była bardzo zacięta i wyrównana – ostatecznie w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 7:7 i o tym, kto awansuje do wielkiego finału, decydowały rzuty karne. Te skutecznie egzekwowali nasi reprezentanci, a bohaterem został nasz bramkarz Adam Zieliński, który obronił dwa rzuty karne!

W finale ponownie zmierzyliśmy się z ZS Cogito i ponownie ekipa rywali okazała się być o dwie bramki lepsza (8:10). W efekcie Śniadek został wicemistrzem Siemianowic Śląskich szkół podstawowych w piłce ręcznej.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content