Uncategorized

„Siemianowickie Barwy Wolontariatu”

5 grudnia jest Międzynarodowym Dniem Wolontariatu. Tego dnia w naszym mieście, już od siedmiu lat, jest organizowane podsumowanie konkursu „Siemianowickie Barwy Wolontariatu”. Nie zabrakło tam naszych wolontariuszy.

Nadrzędną ideą wolontariatu jest bezinteresowna pomoc. Ale czy na pewno bezinteresowna? Przecież w zamian otrzymujemy uśmiech, dobre słowo, radość w czyichś oczach. Czasem są to łzy wzruszenia, kiedy wręczamy drobne upominki samotnym i potrzebującym. Słyszymy śmiech dzieciaków, z którymi się bawimy i radosne merdanie ogonków mieszkańców schronisk, bo ich właścicielom jest ciepło i mają pełne brzuszki…

Więc otrzymujemy coś w zamian, bardzo cenne COŚ, co dodaje nam energii i napędza do kolejnych działań.

Dziś otrzymaliśmy coś jeszcze… Nasze działania zostały zauważone i zostaliśmy uhonorowani statuetkami Laureata Siemianowickich Barw Wolontariatu. Nagrodzony został nasz Szkolny Klub Wolontariatu oraz w kategorii indywidualnej statuetki otrzymały cztery uczennice naszego liceum: Weronika Zając, Aleksandra Wyrzykowska, Samanta Mohr i Nicol Barzyk. Mimo, że niczego nie robimy dla poklasku, miło nam, że nasze działania zostały docenione. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie przyczyni się do tego, że bardzo liczne grono naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu jeszcze bardziej się się powiększy.

Pomagać może każdy, bo każdy ma coś , co może dawać innym – uwaga i poświęcony czas są najprostszą formą wsparcia i wydają się być najbardziej potrzebne. Dlatego im jest nas więcej, tym więcej możemy. Dołączcie do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content