Uncategorized

Projekt nieodpłatnej pomocy prawnej

Miasto Siemianowice Śląskie powierzyło Stowarzyszeniu Sursum Corda („w górę serca”) realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych zachęcamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi praw konsumenckich, pt.: „Odstąpienie od umowy”, „Zakupy przez internet”, „Niezgodność towaru z umową a gwarancja”, „Odpowiedzialność za przesyłkę”.

LINK: https://www.sc.org.pl/…/e-plansze-dot.-prawa…

Publikujemy również e-ulotkę prawną pn.: „Masz głos!” – zachęcająca młodzież od 18. roku życia do wzięcia czynnego udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content