Uncategorized

POT – VOT

Kolejna odsłona projektu POT-VOT.

15 kwietnia 2023 r. organizatorzy (Fundacja ARTeria), nauczyciele (I LO reprezentowały p. A. Gąsior -Tomanek i p. M.Kipa) oraz poeci biorący udział w projekcie spotkali się w jednej z sal konferencyjnych Muzeum Śląskiego, by omówić kolejne etapy jego realizacji.

Po sesji zatytułowanej „Miłosz czy Szymborska” nastąpiło podsumowanie wcześniej zrealizowanych modułów – spotkań. Organizatorzy przedstawili również wnioski z wizyty, jaka miała miejsce w Belgradzie, a dotyczyła prezentacji poezji w szkole w jednym z krajów partnerstwa projektowego tj. Serbii.

Zostały również zaprezentowane wstępne założenia organizacji poetyckiego wydarzenia w miejskiej przestrzeni „Discovering the poetry side of the city”, które ma się odbyć 16 czerwca 2023 w Gliwicach.

Kolejne bloki sobotniego spotkania związane były już bezpośrednio z poetami i poezją. Najpierw nastąpił dobór poetów i szkół w ramach przygotowania przyszłorocznych „Dni poezji”. Następnie poetki i poeci zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Było to niezwykłe doświadczenie – możliwość obcowania z żyjącymi twórcami dzielącymi się swoimi literackimi kreacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content