Uncategorized

PIĄTA EDYCJA „POTYCZEK PRAWNYCH” JUŻ ZA NAMI!

Finał konkursu oraz uroczysta gala podsumowująca zakończyły 5. edycję międzyszkolnego wojewódzkiego konkursu Potyczki prawne, którego organizatorem jest I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich we współpracy z Akademia Humanitas, Akademia Górnośląska w Katowicach oraz Siemianowickie Centrum Kultury. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: Beata Gałecka – II zastępca Prezydenta Miasta, Adam Skowronek – Sekretarz Miasta, Anna Sobieraj – Naczelnik Wydziału Edukacji, Jarosław Gwizdak – członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa INPRIS.

W finałowej rozgrywce jurorzy jednoznacznie wskazali zwycięzcę – I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. Tym samym mysłowiczanie wzięli rewanż za zeszłoroczny finał, gdyż rok temu przegrali właśnie z Nowym Ekonomikiem CKZiU Dąbrowa Górnicza. W poniedziałkowe południe los okazał się o wiele bardziej łaskawy. Finałowe “Potyczki prawne” zostały rozegrane w Parku Tradycji, gdzie w obecności licznie zgromadzonej publiczności przetoczyła się prawdziwa batalia na płomienne mowy i mocne argumenty. Konkurs poprowadził duet adwokatów z kancelarii GC Adwokaci: Alicja Gradowska i dr Marcin Chowaniec. Wystąpienia uczestników oceniło Jury w składzie: dr hab. Maciej Borski, prof. AH – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Akademii Humanitas, dr Katarzyna Płonka-Bielenin – prodziekan ds. kierunków studiów Prawo i Administracja Akademii Górnośląskiej, Adam Koczyk – radca prawny.

Fundatorami nagród rzeczowych, które zostały wręczone po konkursie są: Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech, Wydawnictwo Wolters Kluwer oraz firma MMJ. Ponadto zwycięzcy konkursu otrzymali Złote Indeksy na studia w Akademii Humanitas i w Akademii Górnośląskiej oraz drobne uczelniane upominki.

Warto dodać, że w bieżącej edycji “Potyczek prawnych” wzięło udział 12 szkół z województwa śląskiego, które rywalizowały ze sobą w systemie pucharowym (rozgrywki grupowe, półfinał, finał). Kolejna odsłona konkursu najprawdopodobniej wyjdzie poza województwo śląskie, co z pewnością zwiększy jej atrakcyjność.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w organizacji tegorocznych rozgrywek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, natomiast pod adresem wszystkich uczestników kierujemy wyrazy uznania, gdyż nie jest to konkurs łatwy. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Mysłowicach

I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku

I Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu

II Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Będzinie

IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu

IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Staszica

IX Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śl. I LO im. Króla Jana III Sobieskiego

Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej – CKZiU Nowy Ekonomik

Zespół Szkół Ekonomicznych w Katowicach im. Wojciecha Korfantego

Siemianowice Dobre Bo Śląskie

Akademia Humanitas

Akademia Górnośląska w Katowicach

Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”

Wolters Kluwer Polska

GC Adwokaci

Koczyk & Szafrański Kancelaria Radców Prawnych

INPRIS

MMJ

Autozastepcze.pl

Park Tradycji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content