Uncategorized

Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy z elementami astronomii i kosmologii „Międzygwiezdny pył”

Edycja konkursu 2021/2022 zakończyła się wielkim ogólnopolskim sukcesem. W konkursach: wiedzy i plastycznym uczestniczyło setki uczniów, pod opieką kilkudziesięciu nauczycieli z różnych szkół z całej Polski. To ogromne przedsięwzięcie wsparło wiele instytucji, między innymi: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Pan Jakub Chełstowski, Marszałek województwa śląskiego, Pan Marcin Krupa, Prezydent miasta Katowice, Planetarium Śląskie, Profesor Sebastian Pawlus, Dyrektor Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, Stowarzyszenie WroSpace. Szczególne podziękowania składamy Panu Prezydentowi Siemianowic Śląskich Panu Rafałowi Piech. Jesteśmy wdzięczni, iż rodzime miasto wspiera pracę i zaangażowanie nauczycieli i uczniów I Liceum.

W roku szkolnym 2022/2023 I LO im. Jana Śniadeckiego, jako współorganizator, zaprasza ponownie wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz średnich do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym z elementami astronomii i kosmologii „Międzygwiezdny pył”.

Konkurs obejmuje podstawowe zagadnienia z przyrody, geografii, fizyki, biologii, chemii, informatyki, ekologii oraz elementy astronomii i kosmologii. „Międzygwiezdny pył” jest organizowany w trzech odsłonach:

a) konkurs wiedzy – dla uczniów klas 7-8 sp oraz szkół średnich zgłoszenia do 26.02.2023.

b) konkurs plastyczny – dla uczniów 1-8 sp oraz szkół średnich (Nowość!). zgłoszenia do 07.01.2023.

c) konkurs literacki – dla uczniów 7-8 sp oraz szkół średnich (Nowość!!) zgłoszenia do 10.03.2023.

Tematyka przewodnia w edycji 2022/2023: Układ Słoneczny

Osoba do kontaktu: Violetta Raczyńska v.raczynska@admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content