Uncategorized

Mistrzyni Szymborska

W nowy semestr weszliśmy nie tylko z zapałem, ale i w doborowym towarzystwie.

Jego centralną postacią i źródłem zamieszania jest Mistrzyni Szymborska – polska noblistka i… setki szkół z całego kraju, wraz z którymi uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie zorganizowanym w związku z obchodami roku poetki.

Szymborska patrzy na nas ze szkolnych gazetek, plakatów informacyjnych, ale przede wszystkim mówi do nas poprzez swoją twórczość – nie tylko poetycką, inspirując nas tym samym do podejmowania różnych okołoartystycznych inicjatyw.

Obchodzony w minionym tygodniu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego stał się okazją do uruchomienia naszej kreatywności w wielu przestrzeniach twórczych. I tak: tegoroczni maturzyści z detektywistyczną wnikliwością wczytywali się w wiersze autorki, by odszukać w nich ukryte treści, pierwszaki podążając śladami poetki sięgnęły po technikę kolażu i stworzyły oryginalne i dowcipne wyklejanki i książkowe zakładki, tworzyły zabawne lepieje oraz rozwiązywały krzyżówki, do których podpowiedzi szukali w biograficznych ciekawostkach. Pojawiły się pierwsza autorskie projekty portretów poetki, inspirowane zdjęciami noblistki.

To wszystko to tylko część tego, co chcemy w ramach projektu pokazać. Przed nami jeszcze warsztaty tłumaczenia poezji na języki obce, których się w szkole uczymy, projekty okładek kolejnych tomików, wystawy. Bądźcie z nami, bo jak mówi sama Mistrzyni „nic dwa razy się nie zdarza”, więc szkoda by było przegapić taką okazję…

#MDJO#ProjektMistrzyniSzymborska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content