Uncategorized

Laureatki Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku

Wieńczący tydzień pracy piątek, w dobiegającym końca tygodniu, przyniósł ze sobą jeszcze jedno podsumowanie – Agnieszka i Oliwia z klasy IV a, wzięły tego dnia udział w ostatnim, finałowym etapie interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku organizowanej od 12 lat przez Związek Górnośląski i Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej.

Po porannym, pomyślnie zdanym teście, przystąpiły do ostatniej, podsumowującej całość działań, prezentacji swoich prac. Ostatecznie, po udanych wystąpieniach, znalazły się w gronie laureatów XII edycji olimpiady. Tym samym, jako laureatki stały się posiadaczkami indeksów na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Śląskim ( Politologia i Doradztwo Polityczne i Publiczne).

Wielopoziomowe przygotowania do olimpiady trwały od wiosny. Po wstępnych kwalifikacjach, dziewczyny zajęły się wyborem tematów swoich prac, zbieraniem materiałów i redagowaniem kolejnych rozdziałów. Obie skupiły się na temacie z obszaru: Literatura i dialekt śląski, wybierając jako obiekt swoich badań śląską rodzinę w powieści.

Prace spotkały się z uznaniem i tym samym dziewczyny trafiły do ostatniego finałowego etapu, który zakończył się upragnionym sukcesem. Dziewczynom należą się oklaski za trud, wytrwałość i chęci. Zazwyczaj nagrodą za trud bywa większy trud, ale bywa i tak, że nagrodą są: satysfakcja i indeksy.

Brawa dla dziewczyn!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content