Uncategorized

Klasa 1a1 poznaje tajniki zawodu prawniczego

Kilka słów o tym, jak przyjemne bywa również pożyteczne, czyli piątkowa wizyta klasy 1A1 w Tychach. Zbliżający się koniec roku stwarza okazje, by czas nauki w ławkach przenieść do nieco bardziej otwartych przestrzeni, dlatego tak chętnie przyjęliśmy zaproszenie kancelarii Strażeccy, Jaliński i Wspólnicy, by jako klasa o profilu prawniczym z bliska przyjrzeć się pracy profesjonalistów. Urzekło nas zarówno miejsce jak i jego gospodarze, którzy życzliwie przyjęli nas w kancelaryjnych progach, odsłaniając nieco tajniki swojej codziennej pracy i dzieląc wiedzą o zawodzie. Wartością dodaną naszej wizyty była nie tylko nowa wiedza, ale również nowe kontakty, które mamy nadzieję, zaowocują kolejnymi równie ciekawymi spotkaniami, dzięki którym nasze przygotowanie profilowe zyska szerszą perspektywę.

Korzystając z okazji, zajrzeliśmy również do wyjątkowo ciekawego miejsca, jakie od pewnego czasu przyciąga do siebie nie tylko mieszkańców miasta. Tichauer Art Galery – to na kulturalnej mapie Tychów punkt szczególny, bo wydarzenia, które organizuje są naprawdę wyjątkowe. I takim właśnie jest zamykająca się powoli ekspozycja prac światowej sławy malarza, grafika i.. jak się okazało, również artysty lirycznego – Marca Chagalla.

Zgromadzone w przestrzenie Tichauera prace mają szczególną wartość i my tę wartość mogliśmy na własne oczy docenić 😊. Udało nam się zwiedzić również pozostałe dostępne ekspozycje i odrobinę bardziej „obyci” wróciliśmy bogatsi w nową wiedzę i nowe wrażenia z tej równie przyjemnej co pożytecznej wyprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content