Uncategorized

Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024

Po ostatnim weekendzie wakacji, który upłynął pod znakiem jubileuszowych wydarzeń (uroczysta gala, zjazd Absolwentów, bal), w poniedziałkowy poranek społeczność „Śniadeka” rozpoczęła w równie uroczysty sposób nowy rok szkolny. Najstarsze siemianowickie liceum zostało wskazane jako szkoła odpowiedzialna za zorganizowanie inauguracji wojewódzkiej i śmiało rzec można, że postawionemu zadaniu sprostało.

Władze oświatowe oddelegowały reprezentującą Śląskiego Kuratora Oświaty Bożenę Szaramę – dyrektor delegatury w Bytomiu, natomiast miasto Siemianowice Śląskie reprezentowali Przewodniczący Rady Miasta Adam Cebula, II zastępca Prezydenta Miasta Beata Gałecka, Sekretarz Miasta Adam Skowronek oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Anna Sobieraj. Uroczystość swoją obecnością oraz wykładem inauguracyjnym na temat „Siemianowicka awangarda w architekturze lat międzywojennych” uświetnił dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny z Politechniki Śląskiej. Wydarzenie to z pewnością zapadnie w pamięci tegorocznych pierwszoklasistów, którzy dostali się do I LO z najwyższymi wynikami punktowymi – oni to jako pierwsi złożyli ślubowanie w tak szczególnych okolicznościach. Na inauguracji obecny był również ambasador absolwentów Śniadeka Mariusz Pilszak, pomysłodawca utworzenia klasy o profilu architektoniczno-urbanistycznym, z powodzeniem funkcjonującej w naszym liceum już od kilku lat.

O godzinie 14:00 na placu szkolnym odbyła się druga tura rozpoczęcia roku szkolnego dla pozostałych klas, których w obecnym roku szkolnym będzie w „Śniadeku” aż czternaście. Wydarzeniu nadała rangę obecność Prezydenta Miasta Rafała Piecha, który skierował swe słowa do wszystkich uczniów, w szczególności pierwszoklasistów. Od wtorku zapełnią się sale lekcyjne i korytarze, kalendarz znów będzie odmierzał czas w rytm szkolnych dzwonków. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content