Uncategorized

Goście Śniadeka

We wtorkowe popołudnie klasy 1B, 1C i 3A wzięły udział w kolejnym spotkaniu z cyklu Gość Śniadeka. Tym razem były to warsztaty dotyczące zaburzeń odżywiania, które poprowadziły Pani Katarzyna Sommer – Naczelna Pielęgniarka Centrum Leczenia Oparzeń oraz Pani Weronika Kutrzyk – dietetyk Centrum Leczenia Oparzeń.

Nasze prelegentki zaangażowane są w edukację, uczestniczą w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach poszerzając swoje kompetencje zawodowe. Pragną edukować młodzież w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych. To pierwsze z serii spotkań, które odbędą się na terenie naszej szkoły.

Podczas prelekcji panie przybliżyły nam między innymi takie zaburzenia odżywiania jak anoreksję i bulimię psychiczną, napadowe objadanie oraz mniej znane zaburzenia, takie jak na przykład ortoreksję, czy też bigoreksję. Warsztaty poświęcone były chorobie przewlekłej, czyli otyłości, która stanowi duży problem w naszym kraju i jest bardzo niepokojącym zjawiskiem.

Część wykładowa przeplatana była aspektami wizualnymi, pojawiły się niezwykle ciekawe reportaże, filmiki, a także wymowna piosenka, z poruszającym teledyskiem: https://www.youtube.com/watch?v=h_VCZdtgWu4

Pamiętajmy, iż zaburzenia odżywiania stanowią problemy coraz częściej występujące w społeczeństwie i wymagają specjalistycznej pomocy psychologa, psychoterapeuty, dietetyka, czy też psychiatry. Jak przysłowie głosi „ Lepiej zapobiegać, niż leczyć” i to właśnie było kwintesencją naszego spotkania. Troszczmy się o siebie nawzajem! Zdrowie ponad wszystko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content