Uncategorized

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września rozpoczęliśmy świętowania Europejskiego Dnia Języków. W tym dniu podczas zajęć języka angielskiego uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych: rozwiązywali quiz, oglądali film o różnicach pomiędzy Wielką Brytanią i USA; poznali przysłowia i idiomy w języku obcym, a także mieli okazję dowiedzieć się kto ze sławnych osób włada iloma i jakimi językami obcymi. Na lekcji języka niemieckiego był quiz w formie Kahoot o językach rzecz jasna. Na zwycięzców czekał słodki upominek z Włoch, Bułgarii i Niemiec – do wyboru. Podczas debaty kandydatów do samorządu uczniowskiego, musieli się oni zmierzyć się z zadaniem językowym tj. łamaczem językowym, które zaliczyli.
27 września zawitały do nas wolontariuszki z trzech krajów europejskich Hiszpanii, Ukrainy i Włoch. Swoją wizytę rozpoczęły od tradycyjnej kawy i ciacha, ale także czekała ich niespodzianka- Leon Adamczak i Aleks Więdłocha przeprowadzili z nimi wywiad w języku angielskim. Następnie, pod opieką naszych, już dorosłych, uczniów klasy 3 a, goście udali się do sal lekcyjnych.
Podczas zajęć z uczniami, wolontariuszki przybliżyły nam powód, dla którego są w Polsce. W specjalnie przygotowanych prezentacjach pokazały skąd pochodzą, co powinno nam się kojarzyć z ich krajem, a także jak chciałyby być zapamiętane. Uczniowie z uwagą słuchali, część zadawała pytania, były spontaniczne reakcje, jak chociażby próba nauki tańca ukraińskiego.
Po wręczeniu podziękowań, zdjęć pamiątkowych i poczęstunku w postaci pizzy, dziewczyny wróciły do Katowic, gdzie obecnie mieszkają. Mamy nadzieję, ze to nie ostatnie spotkanie. Dni Języków Obcych uważamy za owocne i udane!!!!

Galeria zdjęć na profilu https://www.facebook.com/jezykowysniadek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content