Bieżące

Wizyta wolontariuszy z BONA FIDES

Podróżować znaczy żyć. A w każdym razie żyć podwójnie, potrójnie, wielokrotnie… I nawet jeśli tą  podróżą jest tylko spotkanie w przestrzeni szkolnej, to może się ono stać źródłem nowej wiedzy i nowych doświadczeń, bo… i tak najważniejsze jest przecież to z kim nam będzie w tej podróży po drodze.

Jako szkoła otwarta na innych i ciekawa świata nawiązujemy wciąż nowe relacje i podejmujemy współpracę z tymi, którzy chcą nas czegoś uczyć i odkrywać przed nami to, co nowe.

W ramach trwającej od kilku lat współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej BONA FIDES, nasi uczniowie kolejny już raz mieli okazję wziąć udział w warsztatach językowych, które poprowadzili dla nich zaproszeni przez stowarzyszenie wolontariusze. 

To pierwsze w tym roku takie spotkanie. Goście z Hiszpanii, Turcji i Armenii spotkali się z uczniami   klas: 1A, 1B, 2A, 3A i 3C, po to, by opowiedzieć im o swoich krajach, ich  kulturze i tradycjach. 

Wartością dodaną takich  spotkań warsztatowych są zarówno smaczki i ciekawostki, które znają tylko tubylcy i o których trudno wyczytać w oficjalnych przewodnikach, jak też bezpośredniość takich przekazów i naturalna okazja do rozmowy. 

Edukacja pozaformalna, której częścią są takie spotkania sprzyja przełamywaniu barier nie tylko językowych, ale też mentalnych, pokazuje młodym ludziom, jak  można aktywnie korzystać z dobrodziejstw wolontariatu i uczy otwartości, na to, co dotąd nieznane. 

Kolejne spotkania z wolontariuszami już w  styczniu, zatem zaczynamy odliczać niecierpliwie  czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content