Bieżące

Uroczyste otwarcie „Zielonej Pracowni”

I LO w roku 2019 przystąpiło do prestiżowego konkursu, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i odniosło sukces. Jako jedyna szkoła w mieście wygraliśmy 2 etapy konkursu; I etap, nazwany – „Zielona Pracownia Projekt’2019” – polegał na prezentacji pomysłu „W krainie mikro i makroorganizmów”.Utworzyliśmy nowoczesny projekt laboratoryjnej pracowni, wyposażonej w pomoce naukowe do profesjonalnego kształcenia uczniów w procesie dydaktycznym, wpisującym się w ministerialne wymagania w nowym, zreformowanym liceum.  „Zielona Pracownia” powstawała od podstaw: wyremontowano salę, zakupiono niezbędne sprzęty i meble, wyposażono w ogromną ilość modeli, zestawów doświadczalnych, mikroskopów, narzędzi do preparacji i szkło laboratoryjne oraz programy multimedialne.

Jak widać, pierwszy etap konkursu niewątpliwie okazał się sukcesem.Drugi etap konkursu był konsekwencją etapu wcześniejszego. Napisaliśmy szczegółowy program edukacyjny, który będzie realizowany w opisywanej pracowni. Program jest adresowany do wszystkich uczniów szkoły, a w szczególności do pasjonatów nauk przyrodniczych. Jego realizacja zachwyciła organizatorów konkursu, którzy bardzo wysoko ocenili nasze działania. Uczniowie liceum również doceniają warunki i nowoczesne metody pracy. W „Zielonej Pracowni” odbywają się ciekawe lekcje oraz dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i przygotowywać się do egzaminu maturalnego, a także konkursów i olimpiad.

Wygrana w konkursie była wysoka – dostaliśmy do dyspozycji najwyższą kwotę – 37 500zł, a także dodatkowe wsparcie finansowe Miasta.

 Uroczyste otwarcie „ Zielonej Pracowni” odbyło się 28.11.2019r. Dyrektor – Agata Krzysztofik oraz twórczyni projektu – Anna Nowatkowska-Waluga, przyjęły honorowych gości: II zastępcę prezydenta miasta – Martę Suchanek-Bijak, prezesa Zarządu WFOŚiGW – Tomasza Bednarka, naczelnik Wydziału Edukacji – Annę Sobieraj i starszą wizytator – Aleksandrę Dylę. Wszyscy mieli zaszczyt uczestniczyć w wykładzie, wygłoszonym przez absolwentkę naszego liceum – dr Beatę Bielec-Berek na temat „Profilaktyka chorób cywilizacyjnych”, a następnie w prezentacji zajęć, organizowanych w „Zielonej Pracowni”. Uroczystość podsumowano w sposób entuzjastyczny – były brawa, pochwały, życzenia wielu sukcesów i sesja fotograficzna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content