Bieżące

Śniadek szkoła wielu możliwości – czyli wychodzimy naprzeciw, by spotkać się wpół drogi…

Oferta edukacyjna I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego na nowy rok szkolny powstała w oparciu o wnikliwą analizę potrzeb przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz sygnały płynące ze środowiska lokalnego.

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom, stworzyliśmy propozycję, która pozwoli na rozwijanie pasji i zainteresowań w różnych dziedzinach oraz wyposaży Was w kompetencje niezbędne na następnym etapie kształcenia.

Chcąc zachować równowagę między tradycją a nowoczesnością zaplanowaliśmy stworzenie klas, których założenia programowe pozwolą na dokonanie wyboru adekwatnego do Waszych indywidualnych potrzeb, uwzględniając przy tym dynamikę rynku pracy.

Jesteśmy przekonani, że propozycja edukacyjna na nowy rok szkolny zaspokoi potrzeby przyszłych kandydatów, dając Wam możliwość wyboru z tego, co już znane i sprawdzone i tego, co nowatorskie i innowacyjne.

Z nami, jeśli wiesz, co chcesz robić, możesz robić to, co chcesz.

KLASA PRAWNICZO-DZIENNIKARSKA

Dla kogo?

Klasa prawniczo-dziennikarska jest świetnym wyborem dla uczniów, którzy mają wszechstronne uzdolnienia humanistyczne. Z jednej strony kształtuje logiczne myślenie i sprawne poruszanie się w gąszczu zawiłych przepisów, z drugiej uczy obserwowania i opisywania otaczającego świata.

Jeśli więc myślisz, że w todze lub z mikrofonem będzie Ci do twarzy – zajrzyj na profil naszej klasy:https://www.sniadek.com/klasa-prawniczo-dziennikarska/ i sprawdź, jak pracujemy na co dzień.

KLASA EKO-LOGICZNA

SPECJALNOŚĆ BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Dla kogo ten kierunek? 

To wybór dla tych wszystkich , którzy chcą rozwijać swoje uzdolnienia i pasje w zakresie przedmiotów przyrodniczych i związać z nimi swoją akademicką przyszłość.

Specjalność biologiczno-chemiczna jest stałym elementem w ofercie szkół średnich. W naszym liceum ten tradycyjny kierunek ma absolutnie nowoczesną obudowę. Atutem nauki w tej klasie jest niewątpliwie starannie przygotowane zaplecze – z jednej strony wsparcie merytoryczne pracowników naukowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, z drugiej wysoki standard pracowni przyrodniczej – wyposażonej w wysokiej klasy pomoce naukowe, w tym: profesjonalne stanowiska laboratoryjne i najnowsze technologie informacyjne.

Jak pracujemy na co dzień, możecie zobaczyć tu:https://www.sniadek.com/klasa-biologiczno-chemiczna/

SPECJALNOŚĆ ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNA

Dla kogo ten kierunek?

Klasa architektoniczno-urbanistyczna dedykowana jest wszystkim, którzy chcą na etapie szkoły średniej zdobyć podstawowe przygotowanie merytoryczne i praktyczne, niezbędne w akademickiej przyszłości. Jej niewątpliwym atutem warsztatowym jest nawiązana z początkiem roku szkolnego współpraca z Instytutem Historii Sztuki i Ochrony Zabytków w Krakowie, który gości nas co miesiąc w murach swojego wydziału. Akademickie wykłady połączone z ćwiczeniami rysunku oraz eksploracją terenu ( muzea, wystawy) są wyjątkowym doświadczeniem dla licealistów, którzy mają niepowtarzalną okazję oswajać z akademicką przyszłością tu i teraz.

Jeśli chcesz w przyszłości kształtować wspólnoty i zmieniać obcych w sąsiadów, projektować nową jakość i tworzyć przyjazne przestrzenie to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Zajrzyj do nas koniecznie: https://www.sniadek.com/klasa-urbanistyczno-architektoniczna/

KLASA JĘZYKOWA:

Nauka w tej klasie to wyzwanie, ale i niebywała okazja do kształcenia umiejętności językowych.

Dla kogo?

Klasa językowa jest optymalnym wyborem dla tych wszystkich, którzy chcą: opanować sprawności komunikowania się w języku obcym w mowie i piśmie, pogłębić zakres słownictwa o terminologię specjalistyczną na wybranych zajęciach uzupełniających, przełamywać barierę językową, przyzwyczaić się do współżycia w społeczeństwie globalnym i informatycznym.

W klasie językowej możecie się spodziewać: korzystania w codziennej nauce z nowoczesnych rozwiązań informatycznych w profesjonalnej pracowni językowej, udziału w projektach językowych (m.in. Euroweek) i warsztatach zagranicznych (m.in. w ramach Erasmus+), przygotowania do nauki na kierunkach z wykładowym językiem angielskim.

Nauka w klasie językowej to niepowtarzalna okazja, by: przystąpić do międzynarodowego egzaminu z j. hiszpańskiego- DELE Escolar przeprowadzanego w Instytucie Cervantesa, uczestniczyć w innowacji z języka niemieckiego „Śniadek denkt grun”, współpracować w ramach eTwinning.

W dobrej szkole uczysz się marzyć” – nie przegap takiej okazji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content