Bieżące

Śniadek – bułgarska odsłona Erasmusa+

W dniach od 29.05 do 4.06.br. przedstawiciele I LO im. Jana Śniadeckiego byli uczestnikami ostatniej mobilności w ramach projektu : „ Strategia odwróconego nauczania sposobem na walkę z absencją szkolną oraz motywowaniem uczniów do nauki”, programu Erasmus+. W wizycie wzięło udział pięcioro uczniów pod opieką pani Iwony Rutkowskiej- Pędzijskiej oraz koordynatora szkoły polskiej.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od wizyty w szkole, gdzie zostaliśmy uroczyście powitani, aby następnie wziąć udział w zajęciach metodą odwróconego nauczania, z użyciem narzędzi informatycznych. Po południu spacer z przewodnikiem po Warnie, lokalne muzea i zabytki. Wtorek – wizyta w Delfinarium, lekcja w muzeum archeologicznym oraz zwiedzanie muzeum etnograficznego.

Środa – pobyt w Magic Spring Devnia, podróż w czasie w parku historycznym, a wieczorem międzynarodowe karaoke. Czwartek był niezwykle intensywny. Rano lekcje muzyki i Steam, wizyta w klasztorze Aladzha oraz w Ogrodzie Botanicznym Balchik. Wieczorem spotkanie koordynatorów, a następnie oficjalne zakończenie projektu. Emocji nie było końca: tort specjalnie przygotowany na tę okazję, zabawa przy rytmach muzyki wszystkich krajów, rozdanie certyfikatów, pamiątkowe zdjęcia. Piątek był dniem, w którym mogliśmy skorzystać z uroków Złotych Piasków. Dosłownie zrozumieliśmy popularne bułgarskie powiedzenie: „ Opalony jak Polak”. Po południu pamiątki i pierwsze pożegnania.

Czas upływał zbyt szybko… Przedsmak wakacji w tak malowniczym miejscu, jakim jest Warna, wspaniali ludzie, niesamowite doświadczenia. Tak można podsumować nasz siedmiodniowy pobyt w Bułgarii. Projekt się powoli kończy, ale miejmy nadzieję, że przyjaźnie przetrwają. Nigdy nie wiemy, co jest nam pisane. Jeszcze przyjdzie czas podsumowań, ale już dzisiaj możemy potwierdzić, że warto uczestniczyć w projektach zagranicznych, a Erasmus+ jest zawsze niepowtarzalną okazją do rozwoju umiejętności językowych oraz interpersonalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content