Bieżące

#PozytywnieAktywni – czyli jak?


Dobro to jedna z tych wartości, która się mnoży, kiedy się ją dzieli. Czy jest to zgodne z zasadami matematyki nie wiadomo, ale logika serca na pewno opiera się na tej regule. Wiedzą o tym całe rzesze ludzi, którzy w tej wyjątkowej nienormalności w jaką wtłoczyła nas pandemia, szukają normalności, robiąc po prostu RZECZY DOBRE.
Wie o tym również Wiktoria, uczennica klasy III naszego liceum, która wraz ze swoją mamą skrzyknęła ekipę pozytywnie, jak one, zakręconych ludzi i razem z nimi uszyły pierwsze maseczki dla najbliższych.
Tak właśnie zrodziła się idea akcji ,,Nie sprzedajemy – rozdajemy”, która zabezpiecza mieszkańców miasta i instytucje w maseczki ochronne.
Jak to działa? Bardzo prosto!
Każdego dnia na stronie https://www.facebook.com/Roszpunkowo/, zespół wrzuca post z informacją o ilości uszytych i gotowych do odbioru maseczek. Osoby i podmioty zainteresowane w komentarzach deklarują ilość, którą chciałyby otrzymać.
Kolorowe maseczki (wbrew mało barwnej rzeczywistości), są oddawane za darmo, jednak wielu odbierających je, chętnie zostawia datki, które szyjące przeznaczają na zakup nowych materiałów. I tak karuzela dobra kręci się napędzana ludzką uczynnością

Idee takie jak ta, w którą zaangażowała się Wiktoria, są najlepszym przykładem na to, jak w trudnym czasie bycie dobrym może być łatwe. Wystarczy zwyczajnie chcieć

Akcja trwa nadal. Dziewczynom życzymy niewyczerpanych pokładów siły, a wszystkim nam zdrowia i optymizmu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content