Bieżące

Porozumienie o współpracy Śniadeka z GWSH

18 maja 2020 r. na platformie Clickmeeting odbyło się spotkanie w czasie którego zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach a I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego
w Siemianowicach Śląskich. Uczelnię reprezentowali: JM Rektor GWSH dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. GWSH oraz Kierownik Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery Jolanta Filipczyk-Sikora. Ze strony liceum rozmowy prowadzili: Dyrektor szkoły Agata Krzysztofik oraz odpowiedzialny za koordynację współpracy Michał Szwestka.

            Obszar wspólnych działań ma stanowić wzajemne wsparcie merytoryczne w zakresie kształcenia dotyczące przedsiębiorczości oraz promocja pozostałych kierunków takich jak prawo, psychologia, fizjoterapia czy kosmetologia. W obecnych warunkach jest to odpowiedź na stale zmieniającą się sytuację na rynku pracy.  Dla młodzieży I LO umowa z GWSH oznacza organizację szeregu ciekawych warsztatów i wydarzeń, przykładowo uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym czekają m.in. warsztaty z biochemii w specjalistycznej sali, jaką dysponuje uczelnia. GWSH zadeklarowała również chęć pomocy organizacyjnej w ramach planowanych i wspólnie podjętych projektów, w tym w sztandarowym projekcie Śniadka jakim są kolejne edycje „Potyczek prawnych”. Sporym zainteresowaniem cieszyć się na pewno będą zajęcia z psychologii,
a w szczególności warsztaty radzenia sobie ze stresem. Udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników akademickich zwiększa atrakcyjność zaproponowanych przez szkołę profili klas, ponadto ułatwia wybór dalszej ścieżki kształcenia.

            Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im. Wojciecha Korfantego w Katowicach obchodzi w tym roku 29. urodziny. Jest rozpoznawalną marką wśród uczelni wyższych, od lat ciesząc się dobrą renomą i kształcąc kolejne roczniki studentów. Liczymy zatem na owocną współpracę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content