Bieżące

Podsumowanie egzaminu maturalnego 2021

Jest nam miło poinformować, że zdawalność matury w I LO wyniosła 93,3% ( wynik ogólnopolski: 74,5%) a nasi absolwenci uzyskali świetne wyniki.

Droga do tegorocznego egzaminu dojrzałości wiodła naszych maturzystów przez długie miesiące nauki zdalnej, wymagającej od nich zarówno ogromnej samodyscypliny jak i wzmożonego wysiłku. Jedno i drugie wbrew naturalnym w takiej sytuacji niepokojom, przyniosło zadowalające efekty. Okazało się, że osiągnięte wyniki nie odbiegają ani trochę od ogólnopolskich standardów. W kolejnych obowiązkowych częściach egzaminu maturalnego możemy mówić o ich dobrym poziomie.

I tak: z języka polskiego średni wynik szkoły to 55,46% (ogólnopolski : 55%) z matematyki 51% (ogólnopolski – 56%), na bardzo wysokim poziomie znalazł się wynik z języka angielskiego, bo aż! 89% , gdy średni krajowy wskazał 76% .

Kilku spośród naszych maturzystów osiągnęło maksymalne 100% z j.angielskiego na poziomie podstawowym. Nie można pominąć faktu, że z j.polskiego na poziomie rozszerzonym uczniowie osiągali wyniki na poziomie 80%! Surowa królowa nauk – matematyka, przed którą maturzyści zawsze stają z trwogą w oczach, okazała się nie być aż tak nieprzejednana, skoro pozwoliła wielu spośród naszych uczniów osiągnąć wyniki na poziomie 70% i więcej. Dobry wynik matur to efekt wytrwałości i wysiłku i uczniów i nie odstępujących ich na krok nauczycieli. Jedni i drudzy zasługują na gratulacje. Tegoroczny egzamin dojrzałości okazał się takim nie tylko z nazwy – nie byłoby takich efektów, gdyby nie dojrzały stosunek zdających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content