Bieżące

Kolejna wizyta architektów w Krakowie

Piątek zastał nas w drodze… Kolejny raz grupa uczniów z klas o profilu architektoniczno- urbanistycznym jechała na swoje comiesięczne zajęcia akademickie. Kraków przywitał nas wbrew zapowiedziom słońcem i…tłumami na rynku. Wykład poświęcony architekturze antyku, wzmocniły zajęcia ćwiczeniowe z rysunku, na których obiektem zmagań były kolumny greckie wszystkich trzech porządków. Całość tematycznie uzupełniła wyjątkowa ekspozycja, po której oprowadziła nas pani dr. hab. Kamila Stala – „Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza”, mogliśmy ją zobaczyć w pobliskim Muzeum Archeologicznym. Wystawa naprawdę wyjątkowa -po raz pierwszy zostały zaprezentowane w Polsce oryginalne eksponaty z Muzeum Archeologicznego w Neapolu.. Zabytki, będące niemymi świadkami katastrofy, mające opowiedzieć widzom o tajemnicach ówczesnych Pompejów i Cesarstwa Rzymskiego oraz o codziennym życiu jego mieszkańców.
W zwiedzaniu kolejnych poziomów ekspozycji towarzyszyli nam uczniowie szkolnego koła historycznego, którzy, gdy my pobieraliśmy nauki na Politechnice, odwiedzili Collegium Maius.
Wracaliśmy w strugach jesiennego deszczu z nową wiedzą i wrażeniami. Kraków rozświetlony atmosferą nadchodzących świąt, mimo aury, robi niesamowite wrażenie. Zachowamy je w pamięci do następnej wizyty…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content