Bieżące

Językowo zakręcony rok w Śniadeku

To był niesamowity rok, ale nie tylko przez pandemię, która wpłynęła na wiele ludzkich istnień, ich sposób funkcjonowania i pojmowania świata. Wiele się działo u nas w zakresie języków obcych. Może nie wszystko, co zaplanowaliśmy zostało zrealizowane, ale co się odwlecze, to nie uciecze
W minionym roku szkolnym:
1. We wrześniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, gościliśmy wolontariuszy z Hiszpanii, Ukrainy i Włoch, którzy pięknie w języku angielskim opowiadali nam o swoich krajach.
2. W październiku szukaliśmy nowych kontaktów zagranicznych podczas udziału p. Agnieszki w seminarium w Bratysławie. W tym samym miesiącu byliśmy na pięciodniowych warsztatach językowych Euroweek, gdzie szlifowaliśmy umiejętności lingwistyczne, a także odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech.
3. Uczniowie klas pierwszych brali udział w zajęciach innowacyjnych, w ramach rozszerzenia z języka angielskiego oraz ciekawych projektach podczas lekcji języka niemieckiego.
4. W grudniu mieliśmy konkurs na najpiękniejszą kartkę obcojęzyczną. Ponadto uczniowie w ramach zajęć w American Corner poznawali ciekawostki dotyczące kultury amerykańskiej. Kolejna akcja to Advent Calendar- zadaniem uczniów było odczytanie zakodowanych pytań w postaci kodu QR, które zawierały pytania z kultury krajów anglojęzycznych.
5.Cały rok uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w ramach Ligi Językowej, w której główną nagrodą jest półroczny, darmowy kurs języka angielskiego w szkole ProfiLingua. W tym roku ponownie wygrał Aleksy Więdłocha!
6. 11 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w III Szkolnym Konkursie Wiedzy z Języka Hiszpańskiego . Ale była niespodzianka -I miejsce uczennica klasy I Nina Baranowska, która pokonała starsze roczniki!
7. Cały rok aktywnie uczestniczyliśmy w działaniach projektowych Erasmus+, odbyły się dwie wizyty w ramach mobilności zagranicznych.
8. W maju, pomimo pandemii udało nam się przeprowadzić cyfrowy Konkurs Dwujęzyczny( angielsko- hiszpański). Zwyciężyła weteranka konkursów Aleksandra Majchrzyk.
Nie tylko w trakcie zdalnego nauczania rozwijaliśmy swoje umiejętności cyfryzacyjne, ponieważ korzystanie z ipadów, telefonów komórkowych, stron internetowych do nauki języków obcych, kahoot.it, czy quizizz.com jest wpisane w nasze zajęcia z uczniami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content