Bieżące

I Rejonowy Konkurs Dwujęzyczny

W piątkowe przedpołudnie 28 uczniów z 10 szkół podstawowych naszego rejonu podjęło się sprawdzenia swoich umiejętności językowych w I edycji konkursu, który ma za zadanie promować naukę języków obcych. Uczniowie wybierali wersję angielsko-hiszpańską, bądź angielsko- niemiecką. W sumie 15 osób wybrało pierwszą opcję, 13 drugą, więc szanse były równo rozłożone, aby zająć miejsce na podium.

Bardzo nas cieszy, iż oprócz siemianowickich szkół zaproszenie przyjęły szkoły z Katowic i Będzina. Liczymy, że kolejne edycje będą się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem.

Miejsca na podium zajęły następujące osoby:

I miejsce: Victoria Schwinge z Sp 6 Siemianowice Śląskie

II miejsce: Barbara Kotynia z Sp1 Siemianowice Śląskie

III miejsce: Mieszko Szmigel z Sp 66 Katowice

Wyróżnienie: Hanna Lizoń z Sp13 Siemianowice Śląskie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy motywacji, ducha rywalizacji, a przede wszystkim wspaniałej wiedzy. Opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Gorące podziękowania dla pani Katarzyny Szyper, która przybliżyła naszym konkursantom tematykę obchodów Świąt Wielkanocnych w krajach anglojęzycznych. Zawsze chętnie wspiera nas i gości w murach naszej szkoły.Sławna myśl Franka Smith’a jest najlepszym podsumowaniem naszego konkursu.„

Znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze.” – nauka języków obcych może być zabawą, inspiracją i procesem przynoszącym wiele korzyści i radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content