Bieżące

#Codeweek

W dniach 15-23 października 2019 w całej Europie odbywa się Tydzień Kodowania. czyli #CodeWeek2019. W tym roku i my dołączyliśmy do tej europejskiej inicjatywy, organizując na terenie naszej szkoły warsztaty z kodowania. Do wspólnych działań zaprosiliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych nr 13 i nr 4.
Zajęcia, z użyciem aplikacji Swift Playground dostępnej na iPada, przeprowadziła Pani Violetta Raczyńska, na co dzień nauczyciel fizyki i matematyki w naszym liceum.
Zadanie, z którym zmierzyli się uczniowie polegało na przeprowadzenie „Bajta” przez planszę – niby proste, ale… trzeba było wybrać najkrótszą drogę i zebrać wszystkie kryształy. Aby właściwie wykonać zadanie, uczniowie musieli wykazać się właściwym doborem funkcji. Należało również grupować funkcje czy używać pętli – tak jak na zaawansowanym etapie kodowania.

Uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością i zaangażowaniem. Zadowoleni z zajęć byli wszyscy – i prowadzący i uczestnicy, którzy w ramach gratyfikacji oprócz satysfakcji z dobrze wykonanego zadania, otrzymali gadżety, a najbardziej aktywni nagrody w postaci bezprzewodowych głośników JBL Go2.
Po wysiłku intelektualnym na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Taki to był (kodowy) czwartek ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content