Bieżące

#CodeWeek w Śniadeku ciąg dalszy…

W piątek 18 października kontynuowaliśmy nasz udział w ogólnoeuropejskiej inicjatywie, jaką jest Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019.

„#CodeWeek2019 to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.”

Tym razem do działań ruszyli nasi uczniowie. Piątkowe kodowanie odbywało się przy użyciu aplikacji Swift Playground, przeznaczonej dla urządzeń z systemem iOS.

Dla uczestników piątkowych warsztatów, którzy za chwilę zaczną szkolną przygodę z wykorzystaniem iPadów w codziennej pracy, udział w zajęciach był i świetną zabawą i doskonałą okazją do zapoznania się z podstawami programowania.
Każdy pomysł na zaangażowanie się CodeWeek jest dobry. Najważniejsze są szczere chęci i dobrze spędzony czas. Jednego i drugiego na pewno nam nie zabrakło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content