Bieżące

2. edycja konkursu Potyczki Prawne

11 lutego 2020 roku w Siemianowickie Centrum Kultury Park Tradycji rozegrano pierwszy półfinał 2.edycji konkursu Potyczki prawne, którego Organizatorem jest I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich w ścisłej współpracy z Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu.
Na scenie rywalizowały ze sobą reprezentacje dwóch szkół ponadpodstawowych – I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich (skład: Agnieszka Wojciechowska, Aleksandra Majchrzyk, Jan Uklański) oraz I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach (skład: Magdalena Guzikowska, Natalia Bzik, Izabela Skiba). Zadaniem uczestników było przedstawienie mowy obrończej do przypisanego kazusu. Całość rozgrywki oceniało profesjonalne Jury w skład którego wchodziły: adwokat Alicja Gradowska z GC Adwokaci, radca prawny Monika Małota oraz radca prawny Anna Rózga. Imprezę poprowadził radca prawny Adam Koczyk z Koczyk & Szafrański Kancelaria Radców Prawnych. Poziom rywalizacji był niesamowicie wyrównany, licealiści przygotowywali swe wystąpienia do spraw o takim ciężarze gatunkowym jak zabójstwo, groźba czy pomocnictwo w rozboju. Mocne argumenty, odwołanie do konkretnych przepisów kodeksu karnego i dobra autoprezentacja – to był klucz do sukcesu. Jury miało nie lada problem przy rozstrzyganiu o zwycięzcy rozgrywki. Wynik 4:5 mówi sam za siebie. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Wydawnictwo Wolters Kluwer PL oraz Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”. Całość imprezy patronatem medialnym objęła Telewizja TVS.
W drugim półfinale zmierzą się IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Będzinie. Finał rozegrany zostanie 7 kwietnia 2020 w Wyższa Szkoła Humanitas.
Impreza, którą inicjatorem i głównym organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego z Siemianowic Śląskich z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością. W następnej edycji planujemy start już ośmiu szkół.
Gratulujemy zespołowi z Mysłowic i życzymy powodzenia w kwietniowym finale! ✊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content