KLASA PRAWNICZA – oferta

Kieruj się na PRAWO! – czyli nawigacja po klasie prawniczej

Klasa prawnicza w siemianowickim I LO od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych. Z jednej strony zawody prawnicze  na pewno nie kojarzą się z nudą, z drugiej wymagają świetnego przygotowania merytorycznego popartego wiedzą i doświadczeniem.

Prawo na wyciągnięcie ręki…

Można powiedzieć, że uczniowie Śniadka mają dostęp do prawa na wyciągnięcie ręki – w przenośni i dosłownie. Pracownia wyposażona jest w kodeksowe zbiory przepisów karnych i cywilnych z których uczniowie korzystają na lekcjach edukacji prawnej. W rogu sali stoi długi wieszak z togami sędziowskimi, adwokackimi, radcowskimi i prokuratorskimi. Bez nich trudno byłoby wyobrazić sobie symulację rozprawy w auli na parterze, a tym bardziej budzący ogromne emocje wśród szkolnej społeczności konkurs “Potyczki prawne”.

„Potyczki prawne” – czyli siła argumentu…

Śniadek organizuje to wielkie wydarzenie o skali wojewódzkiej już po raz piąty, chociaż na samym początku niewielu wróżyło powodzenie przedsięwzięciu stanowiącemu dzisiaj niemalże znak firmowy naszego liceum.

Jak łączymy teorię z praktyką?

Lekcje edukacji prawnej  to połączenie teorii z praktyką. Część zajęć poświęcona jest najważniejszym regulacjom poszczególnych gałęzi prawa, część zajęciom praktycznym w postaci spotkań z adwokatami, radcami prawnymi, wyjściami do sądu czy na uczelniane wykłady. Uczniowie szczególnie zainteresowani prawem mają możliwość uczestniczenia w zajęciach praktycznych w kancelarii. W bieżącym roku szkolnym chęć taką zadeklarowało ponad dwadzieścia osób.

Profesjonalne wsparcie…

W gronie wspierających nas profesjonalistów znalazł się między innymi radca prawny Adam Koczyk, który gościł nas niejednokrotnie w swojej kancelarii, gdzie mogliśmy obserwować pracę prawników w warunkach naturalnych. Wspierają nas również adwokaci Magdalena Sękowska, Alicja Gradowska oraz Marcin Chowaniec. Merytoryczną opiekę sprawują ponadto trzy uczelnie: Uniwersytet Śląski, Wyższa Szkoła Humanitas oraz Akademia Górnośląska.

Akademicka przyszłość w zasięgu ręki…

Klasa o profilu prawniczym to przede wszystkim dobre przygotowanie do podjęcia studiów na tychże kierunkach. I tak się dzieje. Nasi absolwenci coraz częściej decydują się właśnie na prawo, a my mocno trzymamy za nich kciuki!

Michał Szwestka

TAK DZIAŁAMY

Skip to content