KLASA JĘZYKOWO – BIZNESOWA – oferta

Dlaczego klasa językowo-biznesowa w Śniadku?

„Znajomość jednego języka stawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na Twojej drodze.”

            A co gdybyśmy uczyli się trzech? Angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego ? Nie tylko Frank Smith widział potrzebę poszerzania kompetencji językowych, my również stawiamy na języki obce! W obecnych czasach coraz więcej nowych, innowacyjnych kierunków pojawia się na uczelniach wyższych. Oprócz znajomości co najmniej dwóch języków obcych na rynku pracy wymagane są umiejętności kierownicze, kreatywność, planowanie i tworzenie strategii, sprzedaż, promocja, obsługa klienta.

Chcesz podjąć studia ekonomiczne lub językowe na uczelni polskiej lub zagranicznej, pragniesz w przyszłości zostać szefem własnej firmy i kreować swoje życie zawodowe – ten kierunek jest dla Ciebie!

To innowacyjna propozycja skierowana do uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania lingwistyczne w sytuacjach codziennych z językiem biznesu.

Klasa językowo-biznesowa jest optymalnym wyborem dla tych wszystkich, którzy chcą opanować sprawności komunikowania się w języku obcym w mowie i piśmie, pogłębić zakres słownictwa o terminologię specjalistyczną na wybranych zajęciach uzupełniających, przełamywać barierę językową, przyzwyczaić się do życia w społeczeństwie  globalnym i informatycznym, a ponadto poznać tajniki prowadzenia działalności gospodarczej wraz z podstawową wiedzą  ekonomiczną.

To, co robimy na co dzień, trudno opisać w kilku zdaniach. Do dyspozycji uczniów pozostaje nowoczesna pracownia językowa. Bierzemy udział w różnych warsztatach językowych (m.in. Euroweek, szkolny teatr w języku angielskim, zajęcia w American Corner oraz  z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides) i projektach zagranicznych (m.in. e-Twinning, Erasmus). Jeżeli myślisz o maturze dwujęzycznej albo o uzyskaniu certyfikatu językowego z języka angielskiego albo hiszpańskiego – pomożemy ci go zdać! Ponadto, w ramach innowacji „Biznesowy zawrót głowy” przygotujemy cię do międzynarodowego egzaminu biznesowego BEC lub LCCI.

Na lekcjach języka niemieckiego również dużo się dzieje. Uczestniczymy w projektach e-Twinning, sprawdzamy swoje umiejętności językowe w konkursach ogólnopolskich m.in. Turbolandeskunde, organizujemy wycieczki edukacyjne  do krajów niemieckojęzycznych, współpracujemy z Biblioteką Austriacką, uczestniczymy w warsztatach językowych oraz w Festiwalu Filmu Niemieckiego. Jednym słowem uczymy się języka i poznajemy kulturę krajów niemieckojęzycznych na różne sposoby.

Klasa językowo-biznesowa to dobry początek w drodze na studia filologiczne, kierunki związane z komunikacją międzynarodową, a także idealny wybór dla kogoś, kto przyszłość wiąże z ekonomią lub zarządzaniem. Klasa została objęta patronatem Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.
Raz w miesiącu bierzemy udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców tejże uczelni.

Czy warto wybrać profil językowo- biznesowy? Na pewno!

Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Gąsior-Tomanek

Iwona Rutkowska -Pędzijska

TAK DZIAŁAMY

Skip to content