KLASA ARCHITEKTONICZNO – URBANISTYCZNA – oferta

(ARCHI)ciekawostki – czyli, czego nie wiecie o  „architektach” ze  Śniadka

Przedsmak akademickiej przyszłości w licealnej teraźniejszości…

Akademickie wykłady połączone z ćwiczeniami rysunku oraz eksploracją terenu (muzea, wystawy), nauka w specjalistycznych laboratoriach, to nie wyjątkowe doświadczenia, a codzienność naszych licealistów uczęszczających do klas o profilu architektoniczno-urbanistycznym. Uczniowie pod kierunkiem wykładowców Politechniki Krakowskiej, poznają historyczne inspiracje współczesnej architektury, zagadnienia dotyczące urbanistyki i historycznego rozwoju miast, realizują program zajęć z historii sztuki oraz rozwijają talent artystyczny na lekcjach rysunku. Nowym elementem tegorocznej edukacji są prowadzone przez wykładowców krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego zajęcia z grafiki komputerowej programu AutoCAD oraz lekcje rysunku technicznego.

Budujemy miasta, kształtujemy przestrzeń…

Pod kierunkiem naukowców, specjalistów oraz nauczycieli odbywają się warsztaty w ramach projektu „ZBUDUJ SOBIE MIASTO” oraz Programu „KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI”. Projekty są wieloetapowe i złożone. Wymagają od uczniów pomysłowości i kreatywności, a ich celem jest zaprojektowanie miejsca na Ziemi, w którym chcieliby usytuować swoje miasto.

Taki grant!

Uczniowie, z wielkim zaangażowaniem, uczestniczyli też w projekcie grantowym „SIEMIANOWICE PIĘKNE, BO ŚLĄSKIE” Fundacji ORLEN. Efekty tych działań w postaci prac fotograficznych i plastycznych można było oglądać na wystawie w Muzeum Miejskim i w Parku Tradycji, podczas obchodów 90-lecia Miasta Siemianowice Śląskie.

 Teoria w praktyce…

Swoją wiedzę uczniowie sprawdzają i wykorzystują w ogólnopolskim konkursie „KSZTAŁTOWANIE PRZESTRZENI” oraz powiatowym konkursie „Smart city”.

Tradycją szkolną jest również udział uczniów w branżowych targach 4DD oraz w „Industriadzie” – Święcie Szlaku Zabytków Techniki, podczas którego swoją wiedzą i umiejętnościami dzielą się z mieszkańcami naszego miasta przygotowując co roku kreatywne warsztaty naukowe.

Ewa Habrajska

TAK DZIAŁAMY

Skip to content