2017/2018

KWESTA NA RZECZ HOSPICJUM

Wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz Archidiecezjanlnego Domu Hospitacyjnego bł. Jana Pawła II w Katowicach. Kwesta odbyła się na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Cmentarnej oraz Cmentarzu Komunalnym przy ul. Michałkowickiej. W tym roku zorganizowano po raz pierwszy kwestę w naszym mieście. Chodziło o zwrócenie uwagi na fakt, że w/w Hospicjum, pomimo siedziby w Katowicach, obejmuje opieką chorych również z terenu Siemianowic Śl.


WOLONTARIUSZE DLA „ZASŁUŻONYCH”

W dniu 31.10.2017r. nasi wolontariusze przygotowali na uroczystość Wszystkich Świętych zbiorową mogiłę poległych policjantów z województwa śląskiego, których szczątki odnaleziono w Miednoje. Mogiła znajduje się przy budynku KMP w Siemianowicach Śl. Młodzież uporządkowała groby żołnierzy, którzy zginęli na polu walki w okresie I Wojny Światowej oraz żołnierzy 75 Pułku Piechoty poległych w dniu 1.09.1939 roku w obronie Kopalni Michał w Siemianowicach Śl. na cmentarzu przy ul. Michałkowickiej. Po uprzątnięciu pomników zapalili znicze oddając cześć ich pamięci.


BIEG JESIENI

10 wolontariuszy  z klasy I B liceum uczestniczyło w zabezpieczeniu Biegu Jesieni organizowanego przez MOSIR w Pszczelniku w Siemianowicach Śl.

XVII Dzień Papieski

Tegoroczne obchody XVII Dnia Papieskiego odbywały się pod hasłem:” Idźmy naprzód z nadzieją”. Wpisując się w to zawołanie, wyruszyliśmy w jesienną deszczową niedzielę, aby w kweście ulicznej zbierać pieniądze na stypendia dla utalentowanej ubogiej młodzieży. Młodzi ludzie – wolontariusze z Zespołu Szkół nr 2 z Siemianowic Śląskich kolejny rok z rzędu ofiarnie przemierzali siemianowickie ulice, aby wspomóc Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Po wyczerpującej pracy, czekał na nich ciepły posiłek, ciasto i herbata. I choć nie udało się pobić kwotowo zeszłorocznego rekordu, humory dopisywały, a najwięcej pieniędzy zebrała grupa pod przewodnictwem Karoliny Gajdy (absolwentki GM 4) kwestująca na Tuwimie. W tym roku Tuwim był przed Bytkowem, który rokrocznie zdobywał palmę pierwszeństwa. Pragniemy zatem serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom, którzy swoimi darami przyczyniają się do budowania „żywego pomnika” Jana Pawła II.


Akcja „Kromka chleba”

Nasi wolontariusze  aktywnie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Caritas Polska „Kromka chleba”. Tym razem organizacji Caritas chodziło głównie o zwrócenie uwagi na potrzeby i problemy osób starszych z najbliższego środowiska. Wolontariusze w całej Polsce 19.09.2017 r. w ponad 800 sklepach Biedronka gromadzili żywność, która zostanie przekazana potrzebującym w kolejnej akcji w dniu 24.09.2017r. na rynkach miast i w parafiach. „Wczorajsza zbiórka jest wyrazem łączności z ubogimi oraz symbolem Caritas – miłości mądrej i praktycznej, rozumiejącej, że najważniejszą rzeczą jest dzielenie się sercem…..”.


Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • email
  • Twitter
  • Wykop