XI Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych

„Odwaga i przetrwanie mają magiczny talizman, w obliczu którego trudności znikają, a przeszkody rozpływają się
w powietrzu.” (John Quincy Adams)

Uczniowie klasy mundurowej zawsze reprezentuja naszą szkołę na Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych. Jura krakowsko-częstochowska to miejsce, gdzie w  tym roku Natalia Mokrus i Marcin Pawełczyk dzielnie walczyli i pokonywali swoje słabości. Nasza drużyna znalazła się na 35 miejscu na 60 zespołów. Wśród par mieszanych zajęli II miejsce! Organizatorem turnieju jestEuropejskie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa tzw. Edugrupa PL. Jest to profesjonalna instytucja szkoleniowa, skupiająca w swoim gronie najwyższej klasy specjalistów z różnych dziedzin jakimi się zajmuje, ludzi z bagażem nie tylko ogromnej wiedzy, ale i znacznego doświadczenia praktycznego. Została założona przez grupę czynnych jak i emerytowanych żołnierzy i funkcjonariuszy służb specjalnych, którzy na własnej skórze niejednokrotnie doświadczyli smaku pola walki. Brali czynny udział w wielu operacjach, oraz misjach pokojowych, począwszy od Wzgórz Golan przez Bośnie i Hercegowinę, Irak, Afganistan… .

Idea Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych: Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klas o profilu mundurowym, narodziła się idea stworzenia szlachetnej rywalizacji uczniów, którzy pragną związać swoją dalszą przyszłość z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w naszym kraju czyli Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych. Uczestnicząc w tej rywalizacji, krzewimy nie tylko szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazujemy wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych.

 

Konkurencje Turnieju Klas Mundurowych obejmują aktywności z obszaru tzw. sportów wymagających ponadprzeciętnych umiejętności, mają charakter pracy zespołowej i wymagają od uczestników spełnienia następujących warunków: Odporności fizycznej i psychicznej, Podejmowania decyzji, wykazania się umiejętnościami przywódczymi oraz pracy w zespole, improwizacji i walki do końca w sytuacjach trudnych. Konkurencje odbywają się niemal bez przerwy, w każdych warunkach atmosferycznych.

„O jeden most za daleko”, „Leśny tor przeszkód”, „Tylko dla orłów”, „Przełęcz ocalonych”, „Pierwsza pomoc przedmedyczna”to tylko niektóre tegoroczne zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy Turnieju Klas Mundurowych. Ktoś zapyta, a po co to wszystko? Już odpowiadamy: Zwycięski zespół zdobywa „TARCZĘ”, z wygrawerowanym tytułem „NAJLEPSZA KLASA MUNDUROWA W POLSCE” oraz dwa „INDEKSY KSW” na całe bezpłatne studia I-go stopnia w ramach oferty Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • email
  • Twitter
  • Wykop