Festiwal Języków Obcych

MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH

Pierwszy Międzyszkolny Festiwal Języków Obcych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich z całą pewnością zapisze się na kartach historii Zespołu Szkół nr 2 jako dzień szczególny. Głównym celem festiwalu było pokazanie jak ważna jest motywacja do nauki i doskonalenia języków obcych. Do udziału w tym ważnym, językowym przedsięwzięciu zaproszono uczniów siemianowickich gimnazjów. Uczestnicy festiwalu poznali technikę prawidłowego parzenia angielskiej herbaty. Natomiast występ szkolnego kabaretu w scence pod tytułem „List do Pippy” w przezabawny sposób pozwolił uzmysłowić młodzieży, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych. W ramach festiwalu został ogłoszony konkurs na prezentację multimedialną pod hasłem „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Kolejnym argumentem świadczącym o wartości, jaką niesie ze sobą znajomość języków obcych była projekcja filmu z wymiany polsko-niemieckiej, w której w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział gimnazjaliści i licealiści z Zespołu Szkół nr 2. Ostatnią atrakcją pierwszego dnia festiwalu była Gra „Liderzy Europy”, która jest edukacyjnym Projektem Społecznym Banku Zachodniego WBK . Jego głównym celem jest edukacja młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, a także rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ekonomii i finansów oraz promocja przedsiębiorczości. Gra została przygotowana przez samego dyrektora siemianowickiego oddziału Banku Zachodniego WBK pana Marcina Domagałę. Walka gimnazjalistów była bardzo zacięta i trwała do ostatniej minuty spotkania. „Liderami Europy” zostali uczniowie z Gimnazjum nr 5, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody. Gościem specjalnym pierwszego dnia Festiwalu Języków Obcych był Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji pani Monika Gawrońska.
Podczas drugiego dnia Festiwalu Języków Obcych cała społeczność szkolna wybrała się w podróż dookoła Europy. Młodzież od samego rana prezentowała stroje regionalne, muzykę oraz sławne osoby z wielu zakątków Europy. W szkolnym muzeum „Madame Tussauds można było spotkać Williama Shakespeare, Królową Elżbietę czy też  członków legendarnego zespółu The Beatles.
W powietrzu unosiły się zapachy przekąsek typowych dla danego kraju, obok których nie sposób było przejść obojętnie.
Po sycącym iście europejskim śniadaniu uczniowie zmagali się z dyktandem na odległość w wersji angielskiej, (należy przy tym zaznaczyć, że uczniowie pobili własne rekordy w maratonie:) oraz rozwiązywali test znajomości kultury poszczególnych krajów Europy.

Fundatorzy nagród w konkursie „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” :

– Prezydent Miasta Siemianowic Śląskich
– Wydawnictwo Oxford
– Siemianowicki oddział Banku Zachodniego WBK

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • email
  • Twitter
  • Wykop